Duyuru
TURNİTİN Programı-Çalışma Sistemindeki Değişiklik Hakkında Bilgilendirme
1 Aralık 2023 | 15:23

Enstitümüzde Danışmanlığı bulunan Öğretim Üyelerinin Dikkatine!

TURNİTİN İntihal tespit programında yapılan bir değişik ile birlikte, öğrenciyi oluşturduğunuz sınıfa kullanıcı olarak eklemeden tezinin taranmasına izin vermemektedir. Ancak öğrenciyi sisteme eklemenin güvenlik açısından bazı sakıncaları mevcuttur. Bu sorunları ortadan kaldırmak adına Hızlı Gönder seçeneğinin kullanılması önerilmektedir.

► Bunun için öncelikle hesabınızda HIZLI GÖNDER menüsünü aktif etmeniz gerekmektedir, kısa video anlatımı için tıklayınız.  veya yardım sayfası için tıklayınız.

 Hızlı Gönder özelliği ile yükleme yapma (tez/ödev tarama) işlemi anlatımı yardım sayfası için tıklayınız.

Hızlı Gönder Ayarlarında 'Ödevleri Şuraya Gönder' alanında  otomatik gelen  ‘standart yazılı ödev deposu’  yerine  kesinlikle 'DEPO YOK' seçilmelidir.

Aksi takdirde tezler Turnitin’in veri deposunda saklanacaktır ve bir sonraki düzeltmelerde benzerlik oranı daha yüksek çıkacaktır.  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dosya yüklemesi için gerekenler:

  • Dosya 100 MB' den küçük olmalı,

    Eğer dosya resim içeriyorsa, bu resmi kaldırmalı veya küçültmek için düz metin belgesi veya düz metin belgesi olarak farklı kaydedebilirsiniz. Eğer dosyanız 100 MB' i aşan bir PDF ise: (1) metni bir belgeye kopayalayınız, (2) yükleme işlemini 'kopyala ve yapıştır' olarak değiştiriniz, (3) metni, gövdeye yapıştırınız.

  • Maksimum ödev uzunluğu 800 sayfadır.
  • İzin verilen dosya türleri: Microsoft Word, Excel, PowerPoint, WordPerfect, PostScript, PDF, HTML, RTF, OpenOffice (ODT), Hangul (HWP), Google Docs ve düz metin.

TURNİTİN HIZLI GÖNDER dosya yükleme -1


► Yanlışlıkla Depoya atılmış dosyalar için Kalıcı Olarak Dosya Silme Talebi aşamaları aşağıda  bulunmaktadır. 

1. Görünüme tıklayınız.

2. Dikkat! Ödevi buradan silmeyiniz.

3. Kalıcı olarak silmek istediğiniz dosyayı çentikleyiniz.

4. ''Kalıcı silme talep et'' tıklayınız.

5. Enstitümüze  TURNITIN Kalıcı Dosya Silme Talebi Dilekçesi ile başvuruda bulunulması durumunda, sistemdeki talebiniz Enstitü tarafından onaylanacaktır.