Duyuru
5 Eylül 2022 Tarihine Kadar Geçici 83. Madde Kapsamında (Öğrenci Affı) Başvuran Adayların Kayıtları Açılmıştır
14 Eylül 2022 | 11:03

 

Geçici 83. Madde Kapsamında 5 Eylül 2022 tarihine kadar Enstitümüze başvuru yapmış olan adayların kayıtları açılmıştır. Diğer Af öğrencilerinin sistem üzerinden kayıt işlemleri devam etmektedir.

Öğrencilerimizin ders intibak işlemleri devam etmekte olup; afla gelen öğrencilerimizin ders kayıt süreçleri normal öğrencilerimizden farklı işleyecektir. İlerleyen günlerde öğrencilerimize duyurular ve çevrimiçi BİLGİLENDİRME TOPLANTISI yapılacaktır. Lütfen web sayfamızı takip ediniz.

  • Aftan gelen Öğrencilerimize yeni öğrenci numarası verilmiştir. Numaranızı öğrenmek için tıklayınız.  
  • Öğrenci Bilgi Sistemine (ÖBS) Giriş yapmak için tıklayınız! 

  • ÖBS'de yeni şifre oluşturmak veya güncellemek için aşağıda belirtilen seçenekleri kullanabilirsiniz.

ÖBS'ye ilk defa E-Devlet İle Giriş yapılarak; e-posta adresi, Cep Telefonu, Fotoğraf vb. bilgiler güncellemelidir.

► Daha sonra çıkış yapılarak, tekrar ÖBS ana ekranda bulunan Şifre Sıfırla seçeneği ile devam edilmelidir.

  • ÖBS'de Kullanıcı İşlemleri>>Fotoğraf Güncelleme menüsünden Biyometrik özellikli fotografını yüklemelidir. Fotoğrafını güncelleyen öğrencilerimizin onayları verildiğinde sisteme yansıyacaktır.
  • Yeni kayıt yapan öğrenciler YÖKSİS bilgilerinde pasif öğrenci olarak görünmektedir, ders kaydı yaptıktan sonra aktif olarak görüneceklerdir.
  • Öğrencilerimiz ders kayıtları ve danışman atama işlemleri ile ilgili bilim dallarından bilgi alınmalıdır.

 

1-Ders aşamasında olan ve öğrenci numarası belirlenen öğrenciler ; 15-18 Eylül 2022 tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sisteminden ders seçimini yapmalıdır. Danışman öğretim üyeleri adına açılan Yüksek Lisans Tezine Hazırlık, Doktora Tezine Hazırlık derslerini ise 13-14 Ekim 2022 (Ders ekleme-bırakma) tarihleri arasında,  

2-Ders aşamasında olan ve öğrenci numarası belli olmayan öğrenciler, derslerini ve danışman öğretim üyeleri adına açılan Yüksek Lisans Tezine Hazırlık, Doktora Tezine Hazırlık derslerini  13-14 Ekim 2022 (Ders ekleme-bırakma) tarihleri arasında,  

3-Tez aşamasından başlayacak olan tüm öğrenciler danışman öğretim üyeleri adına açılan Yüksek Lisans Tez Çalışması, Doktora Tez Çalışması derslerini 13-14 Ekim 2022 (Ders ekleme-bırakma) tarihleri arasında yapabileceklerdir.

  • DERS KAYIT SÜREÇLERİ hakkında tüm detaylar için lütfen tıklayınız!

 

background image