Duyuru
YABANCI UYRUKLU KONTENJANLAR İÇİN EK İLAN (2021-2022 Güz Dönemi)
17 Eylül 2021 | 05:10

Lisansüstü programlarımıza 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında boş kalan Yabancı Uyruklu Kontenjanları için öğrenci alınacaktır. İlan edilen Yabancı Uyruklu Kontenjanı; kendi imkanlarıyla okuyan yabancı uyruklu kontenjanıdır.

Başvurular/kesin kayıtlar çevrim içi olacaktır ve başvuru esnasında istenen belgeler sisteme aday öğrencilerimiz tarafından yüklenecektir. Mülakat ve/veya yazılı sınav yapılmayacaktır. Lisansüstü programlardan en fazla 2 tercih yapma hakkına sahiptir.

Lisansüstü Programlara öğrenci kabul sürecine ilişkin ayrıntılı bilgi ve muhtemel değişiklikler Enstitülerin ağ adresinde duyurulacağından ilgililerin bu sayfaları düzenli olarak takip etmesi gerekmektedir. Eksik belge ve yanlış beyan sorumluluğu adaya aittir. Bu durumda kayıt alınmış olsa bile adayın kaydı iptal edilecektir.

Başvuru yapılmadan önce aşağıda verilen Genel Başvuru Şartları, Kontenjan ve Özel Şartlar,  Online Başvuru ve Yüklenecek Belgeler başlıkları altındaki sayfaların dikkatlice incelenmesi önem arz etmektedir. 

  • BAŞVURU SONUÇLARI

 

ÖNEMLİ TARİHLER

Adayların internet üzerinden başvuru yaparak kayıt onayını vermesi

20-24 Eylül 2021

Lisansüstü Programlara Kayıt Hakkı Kazananların İlanı

27 Eylül 2021

Lisansüstü Programlara Yerleşenlerin Online Kesin Kayıtları 28-29 Eylül 2021

Belirtilen tarihlerde kaydını yaptırmayan asıl ve yedek adaylar kayıt haklarını kaybedecektir.

 


►► Üniversitemiz Yurt Dışından Öğrenci Kabul Yönergesi Madde 11-(2): Lisansüstü programa başvuran adayın ön kayıttan önce Gazi Üniversitesi TÖMER Müdürlüğünce belirlenen esaslar çerçevesinde yapılan Türkçe yeterlilik sınavında en az B2 düzeyinde Türkçe yeterliliğine sahip olduğunu belgelemesi gerekir. En az B2 düzeyinde Türkçe yeterlilik belgesine sahip olmayan adayın ilgili lisansüstü programa kaydı yapılır. Türkçe düzeyi yeterli olmayan öğrenciler için bir yıl Gazi Üniversitesi TÖMER'de Türkçe hazırlık kursu için süre tanınır ve bu süre ilgili programın azami süresine dahil edilmez. Belirtilen süre içinde Gazi Üniversitesi Haklı ve Geçerli Nedenler Yönergesinde yer alan mazeretler dışında herhangi bir nedenle belgesini teslim etmeyen adayın kaydı silinir. Gazi Üniversitesi Yurtdışından Öğrenci Kabul Yönergesi için tıklayınız..  

►► Gazi Üniversitesi TÖMER'den alınan en az B2 düzey belge veya Gazi Üniversitesi TÖMER tarafından onaylanmış belge. TÖMER Belgesi (Türkçe Yeterlik Belgesi) olmayan adaylarımız, mezuniyeti Türkiyeden olan adaylarımız ve Üniversitemiz dışından alınan Türkçe Yeterlik Belgesini onaylatmak isteyen adaylarımız: Gazi Üniversitesi TÖMER'e başvurmaları gerekmektedir. https://tomer.gazi.edu.tr/ adresinden detaylı bilgiye ulaşabileceklerdir.

Sınav ve Değerlendirme Ücreti Banka Hesabı: Yabancı uyruklu adaylarımızın değerlendirme ücreti olan 100$ aşağıda belirtilen hesaba yatırmaları ve dekontunu başvuru sistemine yüklemeleri gerekmektedir.

BANKA

 HALKBANK

HESAP ADI  GAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

ŞUBE ADI VE KODU

 GAZİ ÜNİVERSİTESİ - 1294

HESAP NO

 58100031

IBAN NO

 TR 0500 0120 0129 4000 5810 0031

SWIFT KODU

 TRHBTR2A

* Başvurunun geçersiz olması ya da adayın yerleşememesi durumunda ücret iadesi yapılmayacaktır.


► Değerli adaylarımız başvuru tarihlerinde telefon hatlarındaki yoğunluktan dolayı; sorularınız, bilgi talepleriniz veya yaşadığınız teknik soruna ilişkin sistem uyarı mesajını -ekran görüntüsünü- ve Yabancı Uyruklu olduğunuzu da belirterek egtbil@gazi.edu.tr adresine yönlendirmeniz halinde daha hızlı ve verimli çözüm üretilecektir.


Öğrenci Danışma Hattı (0312) 202 37 64 , 202 37 72


background image